Školní program

Program pro školní skupiny obsahuje dvě nejatraktivnější aktivity našeho parku: lanové překážky a lukostřeleckou bitvy. Skupina si zdarma vyzkouší další aktivity naší půjčovny: Ministolní tenis, šerm na kladině, slack-line, střelbu z obřího praku, indiánské foukačky, discgolf, střelbu z luku a laserovou biatlonovou střelnici.

Vzorový program je sestaven pro jednu třídu (20-30 účastníků). Při větším počtu účastníků navrhujeme členění žáků do skupin. Dvě skupiny souběžně plní zadání v lanovém parku pod vedením instruktorů (lanové překážky, lukostřelecká bitva a doprovodné aktivity). Dalším skupinám zdarma zapůjčíme outdoorové aktivity z naší půjčovny, které pod dohledem vyučujících mohou realizovat na travnatých plochách areálu (bumperball, bodyball, molkky, teeball, kroket, kubb,...)

délka 2,5 hod 20-30 účastníků, 150 Kč (včetně 15% DPH)

Obsah

Lanové překážky pod vedením instruktora (školení, instruktáž, dohled). 14x překážka + 3x lanovka.
Lukostřelecká bitva (úvodní instruktáž, nácvik)
Doplňkové aktivity: Ministolní tenis, šerm na kladině, slack-line, střelba z obřího praku, indiánské foukačky, lukosztřelba, laserová biatlonová střelnice, discgolf.
Pedagogický doprovod v počtu 2 osob si může vyzkoušet zdarma uvedené aktivity + obdrží dárek (každý 2 volné vstupenky na lanové překážky pro soukromou návštěvu areálu).

ČASOVÉ BLOKY Časy bloků můžeme upravit dle Vašich požadavků.
9.00 - 11.30 dopolední blok
12.00 - 14.30 odpolední blok I.
15.00 - 17.30 odpolední blok II.

Autobusová zastávka je 1,4 km v obci Ostružno. Cca 20 minut pěší chůze do areálu parku.

ORGANIZACE:
Skupinu vždy vede kvalifikovaný instruktor lanového parku. V úvodu zorganizuje průběh programu a rozdělení žáků do skupin. V úvodu provede společnou instruktáž a nácvik lukostřelecké hry a všech doplňkových aktivit. Následně se vždy věnuje skupině na lanových překážkách, kde provádí instruktáž, nácvik a dohled nad průběhem lanového programu.

VĚK ÚČASTNÍKŮ:
Program je vhodný pro žáky základní a střední školy. U nejnižších ročníků ZŠ je vhodná asistence instruktora či pedagogického doprovodu při kontrola a výpomoci s přejišťováním.

ZABEZPEČENÍ PROGRAMŮ:
Lanový park je sestaven v souladu s ČSN EN 15567-1 a ČSN EN 15567-2. Na programech se používají všechny nutné bezpečnostní pomůcky. Instruktoři aktivit jsou kompletně proškoleni a seznámeni s vedením lanových a outdoorových programů.

REZERVACE-OBJEDNÁNÍ:
Vyplněním objednávkového formuláře (v příloze či ke stažení na našich webových stránkách) a zasláním na e-mail: info@lanovyparkostruzno.cz. V případě obsazeného termínu se s Vámi telefonicky či e-mailem spojíme a nabídneme Vám nový termín. Na uvedený e-mail Vám zašleme námi podepsaný objednávkový formulář.

STORNOVÁNÍ OBJEDNÁVKY:
Z důvodu nevyhovujícího počasí či nenadálé skutečnosti lze objednávku bez závazků stornovat. Tuto skutečnost je nutné ohlásit na naše kontakty (nejdéle 24 hod před nástupem na program).

ZMĚNA ZÁKLADNÍCH ÚDAJŮ (zejména počet účastníků):
V případě znatelného poklesu počtu účastníků (o více než 20%) je nutné nás s touto změnou předem seznámit (e-mail či mob.) – nejdéle 24 hod před nástupem na program.

PODROBNÉ POKYNY:
Zasíláme v příloze s potvrzenou objednávkou (s formulářem pro zákonného zástupce žáka).

SOUHLAS S PROVOZNÍM ŘÁDEM LANOVÉHO PARKU:
Zakoupením vstupenky na školní lanový program každý účastník souhlasí s provozním řádem lanového parku. Při příchodu vedoucí předloží aktuální seznam účastníků. Seznam lze vyplnit na místě či předem zaslat formulář na e-mail. V příloze emailu zasíláme i formulář pro zákonného zástupce žáka (lze použít místo výše uvedeného seznamů účastníků).

PLATBA:
Platba se provádí hromadně při příchodu do areálu dle skutečného počtu účastníků. Vedoucímu skupiny je vystaven účetní doklad. Po dohodě lze vystavit i fakturu s čtrnáctidenní lhůtou splatnosti.

DALŠÍ NÁMĚTY NA AKTIVITY:
CYKLOTURISTIKA areálem Ostružno prochází cyklostezka Českého ráje
PRACHOVSKÉ SKÁLY 4km od areálu se nachází skalní město Prachovské skály
AQUACENTRUM JIČÍN http://www.sport-jicin.cz/aquacentrum
ZÁMEK DĚTENICE 20km od areálu se nachází zábavný zámecký komplex
STARÉ HRADY 15km od areálu se nachází pohádkový hrad Staré hrady
RYBOLOV v areálu Ostružna lze zakoupit rybářskou povolenku a zapůjčit výbavu
VODNÍ AKTIVITY na bazénu v Ostružně lze vyzkoušet jízdu na paddleboardu a kajaku
ORIENTAČNÍ BĚH v okolí areálu lze sestavit jednoduchý orientační závod dle věku účastníků
TÝMOVÉ HRY v areálu lze sestavit program TÝMOVÝCH a ADAPTAČNÍCH her

ZRUŠENÍ REALIZACE PROGRAMU ZE STRANY PROVOZOVATELE: Z důvodu „vyšší moci“ může provozovatel zrušit pořádání objednaného programu. V tomto případě se neprodleně vrací účastníkům celá uhrazená částka za program. Zejména se jedná o uzavření lanového parku z důvodu mimořádných, nepředvídatelných a nezaviněných událostí (přírodní katastrofy, poškození areálu parku, uzavření lanového parku ze strany pronajímatele pozemku,….).

UBYTOVÁNÍ – STRAVOVÁNÍ:
Chatky, stany, polopenze, plná penze (info na vedení kempu): CK BK-tour, +420 495 000 383, hana.kalouskova@bktour.cz , http://www.sklar-ostruzno.cz/ubytovani

Školní program - foto Školní program - foto
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace